Filtr powietrza Therapy Air Ion

Dane techniczne:

 • zastosowanie: oczyszczanie i jonizacja powietrza
 • wymiary: 54,4x18,1x51 ( opakowanie )
 • waga netto: 8,8
 • waga brutto: 10,8
 • moc: 47W
 • maksymalna wydajność oczyszczania: 328m3/h
 • generowane jony ujemne: 220,000 jonów na cm3
 • gwarancja: 2 lata

Kod produktu: Zepter PWC-570/WIE

 

Instrukcja obsługi:

 

Jest to wersja skrócona - pełna instrukcja obsługi dostarczana jest wraz z urządzneiem. Przed pierwszym uruchomieniem filtra należy szczegółowo zapoznać z pełną instrukcją obsługi.

 

Filtr należy ustawić minimum 20 centymetrów od ściany i mebli.

 

Nie należy stawiać filtra na urządzeniach elektrycznych ( np grzejnik, telewizor ) oraz w miejscach gdzie może pojawić się wilgoć, ani w pobliżu urządzeń łatwopalnych.

 

Tryb przyspieszony TURBO - tryb do przyspieszonego oczyszczania powietrza, maksymalna wydajność to około 328 m3 na godzinę.

 

Tryb rytmiczny Rhythm - tryb zapewniający optymalną cyrkulację wewnątrz pomieszczeń.

 

Tryb nocny - cicha praca praz obniżenie jasności wskaźnika trybu pracy. Filtr automatycznie przełącza się na tryb nocny przy braku oświetlenia dłuższym niż 3 minuty.

 

Tryb dla dzieci - Child - zmniejszona szybkość przepływu powietrza chroniąca dzieci przed uczuciem chłodu.

 

Kontrola zdalna - pilot

 

Speed - poziom pracy, Mode - tryb pracy, Power - włącznik, Lamp - wskaźnik

 

W pilocie zastosowano baterie typu AAA

 

Czujnik zanieczyszczeń

 

Air quality - wskaźnik stopnia zanieczyszczenia powietrza. Czujnik ustawiony jest na standardową czułość. W przypadku, gdy czujnik informuje nas, że powietrze jest bardzo zanieczyszczone, lub bardzo czyste, a wydaje się Państwu, że powietrze jeszcze nie jest dobrej jakości należy dostosować czułość czujnika.

 

Naciskamy jednocześnie i przytrzymujemy co najmniej 2 sekundy przyciski speed i mode, wskaźnik zanieczyszczenia powietrza zgaśnie, po czym zapala się na około sekundę i gaśnie.

 

Teraz wciskamy przycisk Speed aby wybrać czułość  - na sekundę zapali się wskaźnik trybu pracy informując nas jaka ustawiona jest czułość: niska ( rhythm ), standardowa ( child ) czy wysoka ( auto )

 

Abu filtr zapamiętał wybraną przez Państwa czułość należy przez co najmniej 2 sekundy przytrzymać równocześnie przyciski speed i mode.

 

Jeśłi w ciągu 10 sekund nie zostanie naciśnięty żaden przycisk wybrana czułość zostanie zapamiętana.

 

Filtry wymienne

 

Filry zapakowane zostały w folię ochronną - przed pierwszym użyciem należy je rozpakować i zamontować w ramie filtrów.

 

Montaż filtrów - zakładając ramę filtrów najpierw montujemy jej dolną część, a następnie część górną. Filtr wstępny montujemy poprzez włożenie filtra w haczyki obudowy.

 

Włóknina filtra antyalergicznego musi znajdować się z przodu urządzenia.

 

Kolejność umieszczania filtrów: po wyjęciu filtrów z folii ( z wyjątkiem filtra wstępnego ) umieszczamy filtry w następującej kolejności: filtr eliminujący zapachy - filtr antyalergiczny - filtr HEPA - filtr pośredni - filtr wstępny ( filtr wstępny musi znajdować się z przodu urządzenia )

 

Przy pierwszym uruchomieniu urządzenie pracuje w trybie automatycznym, podczas kolejnego uruchomienia urządzenie włączy się w trybie ostatnio ustalonym przez użytkownika.

 

Wskaźnik trybu pracy - Mood Lamp

 

W momencie uruchomienia filtra wskaźnik zapala się automatycznie. Aby wyłączyć wskaźnik należy wcisnąć przycisk Lamp. Tak samo postępujemy jeśli chcemy ponownie włączyć wskaźnik.

 

W trybie nocnym wskaźnik tryby pracy wyłącza się automatycznie. Możemy zmienić te ustawienia w następujący spsób: wciskamy przycisk Lamp przez 2 sekundy, zgaśnie wskaźnik Bright, a zapali się wskaźnik trybu pracy Mood lamp. W trybie nocnym jasność wskaźnika Mood Lamp zmniejsza się o połowę.

 

Czyszczenie urządzenia

 

Zawsze odłączamy filtr od źródła zasilania.

 

Czyszczenie czujnika zanieczyszczeń powinno się przeprowadzać mniej więcej raz na dwa miesiące. Otwieramy pokrywę czujnika zanieczyszczeń znajdującą się po lewej stronie urządzenia i przy użyciu bawełnianego wacika wycieramy całą wilgoć. Wlot/wylot powietrza należy czyścić miękką szczoteczką lub pędzlem.

 

Generator jonów ujemnych również zaleca się czyścić co około 2 miesiące. Najlepiej użyć do czyszczenia bawełnianego wacika.

 

Wymiana filtrów w urządzeniu Zepter Therapy Air Ion szczegółowo została opisana na naszym blogu. 

Filtr powietrza Therapy Air Ion

Adres e-mail

Kup w sklepie on-line!

Filtr powietrza Zepter


Therapy Air Ion to zaawansowany technologicznie, bardzo wydajny filtr powietrza wyposażony w system pięciu filtrów, a także w generator jonów ujemnych.

 

To niezbyt duże, stylowe urządzenie, opcjonalnie z możliwością powieszenia na ścianie.

 

Aby jeszcze lepiej wkomponować Therapy Air Ion w wystrój pomieszczenia wyposażono go w funkcję zmiany koloru światła na panelu kontrolnym.

 

System oczyszczania Therapy Air Ion usuwa zanieczyszczenia z powietrza, niszczy wirusy, bakterie i pleśń wewnątrz pomieszczeń oraz neutralizuje przykre zapachy.

 

Zanieczyszczenia powietrza, alergeny i dym papierosowy

 

Coraz gorsza jakość powietrza, metale ciężkie takie jak rtęć czy ołów, zanieczyszczenia biologiczne jak choćby pleśń i roztocza, piece, kominki, spaliny, dym tytoniowy - ilość czynników wpływających na nasze zdrowie jest bardzo długa. Ich następstwem jest złe samopoczucie, pogorszenie stanu zdrowia, alergie czy astma.

 

System oczyszczania powietrza Zepter Therapy Air Ion filtruje i oczyszcza powietrze w Twoim domu i biurze dbając o Twoje zdrowie każdego dnia.

 

Weź głęboki oddech!

 

Therapy Ait iOn to także świetny jonizator powietrza generujący około 220,000 jonów na centymetr sześcienny działając w trybie Turbo.

 

To ilość ponad dwukrotnie większa niż ilość jonów znajdująca się w najzdrowszych miejscach takich jak wodospady, góry czy wybrzeża. 

 

Jony ujemne poprawiają funkcjonowanie rzęsek w drogach oddechowych, chroniących nasze płuca.

 

Therapy Air Ion świetnie sprawdzi się nie tylko w Państwa domu, ale również w biurze.

 

Szczególnie rekomendowane jest używanie dobrych jakościowo jonizatorów powietrza w pomieszczeniach gdzie znajdują się komputery, telewizory i innego rodzaju sprzęt elektroniczny.

 

Pięć filtrów w trosce o Twoje zdrowie

 

1. FILTR ANTYSTATYCZNY -  eliminuje większe cząsteczki kurzu, pleśni, włosów, łupieżu, sierści zwierząt itd.

2. FILTR ANTYBAKTERYJNY - usuwa pozostałe mniejsze cząsteczki kurzu, bakterie powyżej 1 mikrona, pyłki itd, chroniąc filtr HEPA zlokalizowany obok.

3. FILTR HEPA - eliminuje najmniejsze cząsteczki kurzu i dymu tytoniowego podczas, antybakteryjny tiabendazol (organiczny antybakteryjny związek chemiczny) usuwa bakcyle, pleśń i zarazki w celu powstrzymywania ryzyka infekcji.

4 . FILTR ANTYALERGICZNY - jest kompozycją srebra, apatytu i antybakteryjnego czynnika, który jest bardzo skuteczny w walce z bakterią Legionella, szczególnie niebezpieczną dla naszych niemowląt. Filtr zawiera ekstrakt liści miłorzębu japońskiego, wykorzystywany w walce z astmą, chorobami płuc i problemami z krążeniem i eliminowaniu przyczyn alergii, wirusa grypy i bakterii.

5. FILTR Z WĘGLEM AKTYWNYM - eliminuje nieprzyjemne zapachy podczas gotowania, toksyczne gazy i inną wonie dzięki wysokiej absorpcji.

 

Zadbaj o zdrowie

 

Filtr powietrza Zepter:

 • zabija bakterie, pleśń i wirusy
 • neutralizuje przykre zapachy
 • łagodzi objawy alergii
 • zwalcza zanieczyszczenia powietrza

Najwyższa jakość potwierdzona przez laboratorium GUI-LAB w Niemczech!

 

Z przyjemnością informujemy, że filtr powietrza Zepter Therapy Air Ion otrzymał certyfikat potwierdzający wysoką skuteczność separacji poziomów filtrów w stosunku do najmniejszych cząsteczek, takich jak kurz, pleśń, bakterie czy wirusy!

 

Jest to szczególnie potwierdzone w przypadku mikroorganizmów przenoszonych drogą kropelkową.

 

Test został przeprowadzony w kwietniu 2020 roku w Niemczech przez certyfikowane laboratorium GUI-LAB

 

Krótki film oraz certyfikat skuteczności w walce między innymi z wirusami:

 

 

Certyfikat GUI-LAB Zepter Therapy Air Ion


 

Inne produkty które mogą Państwa zainteresować:

FILTRY DO THERAPY AIR ION

Zestaw filtrów do urządzenia Therapy Air ion

Kompletny zestaw filtrów wymiennych

 • Zestaw filtrów doTherapy Air Ion

ZAAWANSOWANY FILTR DO WODY

Filtr do wody Aqueena Pro Zepter

Profesjonalny system oczyszczania wody

 • Filtr do wody Aqueena PRO

SYSTEM OCZYSZCZANIA WODY

Filtr do wody Edel Wasser

Filtr do oczyszczania wody

 • Zepter Edel Wasser