Therapy Air Ion

Dane techniczne:

 • zastosowanie: oczyszczanie i jonizacja powietrza
 • wymiary: 54,4x18,1x51 ( opakowanie )
 • waga netto: 8,8
 • waga brutto: 10,8
 • moc: 47W
 • maksymalna wydajność oczyszczania: 328m3/h
 • efektywna przestrzeń działania: 130 m2
 • maksymalny przepływ powietrza
 1. CADR ( dym ) - 154,2 cfm
 2. CADR ( kurz ) - 167,6 cfm
 3. CADR ( pollen ) - 178,2 cfm
 • generowane jony ujemne: 1 236,000 jonów na cm3
 • generowanie ozonu: <0,002%
 • wydajność filtracji: 99,97%
 • gwarancja: 5 lat ( szczegóły w karcie gwarancyjnej )

Therapy Air Ion otrzymał atest higieniczny wystawiony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH

 

Kod produktu: Zepter PWC-570/WIE

 

Therapy Air Ion Instrukcja obsługi:

 

Jest to wersja skrócona - pełna instrukcja obsługi dostarczana jest wraz z urządzeniem. Przed pierwszym uruchomieniem filtra należy szczegółowo zapoznać z pełną instrukcją obsługi.

 

Filtr należy ustawić minimum 20 centymetrów od ściany i mebli.

 

Nie należy stawiać filtra na urządzeniach elektrycznych ( np grzejnik, telewizor ) oraz w miejscach gdzie może pojawić się wilgoć, ani w pobliżu urządzeń łatwopalnych.

 

Tryb przyspieszony TURBO - tryb do przyspieszonego oczyszczania powietrza, maksymalna wydajność to około 328 m3 na godzinę.

 

Tryb rytmiczny Rhythm - tryb zapewniający optymalną cyrkulację wewnątrz pomieszczeń.

 

Tryb nocny - cicha praca praz obniżenie jasności wskaźnika trybu pracy. Filtr automatycznie przełącza się na tryb nocny przy braku oświetlenia dłuższym niż 3 minuty.

 

Tryb dla dzieci - Child - zmniejszona szybkość przepływu powietrza chroniąca dzieci przed uczuciem chłodu.

 

Kontrola zdalna - pilot

 

Speed - poziom pracy, Mode - tryb pracy, Power - włącznik, Lamp - wskaźnik

 

W pilocie zastosowano baterie typu AAA

 

Czujnik zanieczyszczeń

 

Air quality - wskaźnik stopnia zanieczyszczenia powietrza. Czujnik ustawiony jest na standardową czułość. W przypadku, gdy czujnik informuje nas, że powietrze jest bardzo zanieczyszczone, lub bardzo czyste, a wydaje się Państwu, że powietrze jeszcze nie jest dobrej jakości należy dostosować czułość czujnika.

 

Naciskamy jednocześnie i przytrzymujemy co najmniej 2 sekundy przyciski speed i mode, wskaźnik zanieczyszczenia powietrza zgaśnie, po czym zapala się na około sekundę i gaśnie.

 

Teraz wciskamy przycisk Speed aby wybrać czułość  - na sekundę zapali się wskaźnik trybu pracy informując nas jaka ustawiona jest czułość: niska ( rhythm ), standardowa ( child ) czy wysoka ( auto )

 

Abu filtr zapamiętał wybraną przez Państwa czułość należy przez co najmniej 2 sekundy przytrzymać równocześnie przyciski speed i mode.

 

Jeśłi w ciągu 10 sekund nie zostanie naciśnięty żaden przycisk wybrana czułość zostanie zapamiętana.

 

Filtry wymienne

 

Filry zapakowane zostały w folię ochronną - przed pierwszym użyciem należy je rozpakować i zamontować w ramie filtrów.

 

Montaż filtrów - zakładając ramę filtrów najpierw montujemy jej dolną część, a następnie część górną. Filtr wstępny montujemy poprzez włożenie filtra w haczyki obudowy.

 

Włóknina filtra antyalergicznego musi znajdować się z przodu urządzenia.

 

Kolejność umieszczania filtrów: po wyjęciu filtrów z folii ( z wyjątkiem filtra wstępnego ) umieszczamy filtry w następującej kolejności: filtr eliminujący zapachy - filtr antyalergiczny - filtr HEPA - filtr pośredni - filtr wstępny ( filtr wstępny musi znajdować się z przodu urządzenia )

 

Szczegółową wymianę filtrów znajdą państwo tutaj: Wymiana filtrów Therapy Air Ion instrukcja

 

Przy pierwszym uruchomieniu urządzenie pracuje w trybie automatycznym, podczas kolejnego uruchomienia urządzenie włączy się w trybie ostatnio ustalonym przez użytkownika.

 

Wskaźnik trybu pracy - Mood Lamp

 

W momencie uruchomienia filtra wskaźnik zapala się automatycznie. Aby wyłączyć wskaźnik należy wcisnąć przycisk Lamp. Tak samo postępujemy jeśli chcemy ponownie włączyć wskaźnik.

 

W trybie nocnym wskaźnik tryby pracy wyłącza się automatycznie. Możemy zmienić te ustawienia w następujący spsób: wciskamy przycisk Lamp przez 2 sekundy, zgaśnie wskaźnik Bright, a zapali się wskaźnik trybu pracy Mood lamp. W trybie nocnym jasność wskaźnika Mood Lamp zmniejsza się o połowę.

 

Czyszczenie urządzenia

 

Zawsze odłączamy filtr od źródła zasilania.

 

Czyszczenie czujnika zanieczyszczeń powinno się przeprowadzać mniej więcej raz na dwa miesiące. Otwieramy pokrywę czujnika zanieczyszczeń znajdującą się po lewej stronie urządzenia i przy użyciu bawełnianego wacika wycieramy całą wilgoć. Wlot/wylot powietrza należy czyścić miękką szczoteczką lub pędzlem.

 

Generator jonów ujemnych również zaleca się czyścić co około 2 miesiące. Najlepiej użyć do czyszczenia bawełnianego wacika.

 

Wymiana filtrów w urządzeniu Zepter Therapy Air Ion szczegółowo została opisana na naszym blogu. 

 

Idealnie dopasowany wygląd

 

Już teraz mogą Państwo dostosować wygląd filtra Therapy Air Ion do swoich potrzeb.

 

W ofercie Zepter dostępnych jest aż 18 różnych paneli wymiennych, w róznych wzorach i kolorystyce.

 

Istnieje możliwość zakupu filtra w dowolnym panelem przednim - wszystkie modele dostępne są w tym miejscu: panele wymienne do Therapy Air Ion

 

Jeśli są już Państwo posiadaczami filtra Zepter to mogą Państwo w każdej chwili dokupić wybrany panel, dostosowując tym samym jego wygląd według własnych upodobań.

 


 

Oczyszczacz powietrza Therapy Air Ion

 

Kup w oficjalnym sklepie Zepter on-line!

 

Wysyłka kurierem w całej Polsce - korzystne raty - pełna gwarancja

 

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 


Therapy Air Ion

Adres e-mail

Skuteczna ochrona z Therapy Air Ion

Usuwa do 99,9% zanieczyszczeń w tym alergeny, bakterie i wirusy!


 
Cena: 4,302 zł - Promocja: 3,528 zł

Promocja obowiązuje do 29.01.2023

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 3528 zł

 

Zadzwoń i zamów teraz

 

692-288-005

 

Therapy Air Ion sklep internetowy

 

Wszystkie produkty dostarczane są bezpośrednio z centralnego magazynu Zepter International Poland

 


Therapy Air Ion to zaawansowany technologicznie, bardzo wydajny filtr powietrza wyposażony w system pięciu filtrów, a także w generator jonów ujemnych.

 

To niezbyt duże, stylowe urządzenie, opcjonalnie z możliwością powieszenia na ścianie.

 

Aby jeszcze lepiej wkomponować Therapy Air Ion w wystrój pomieszczenia wyposażono go w funkcję zmiany koloru światła na panelu kontrolnym.

 

System oczyszczania Therapy Air Ion usuwa zanieczyszczenia z powietrza, niszczy wirusy, bakterie i pleśń wewnątrz pomieszczeń oraz neutralizuje przykre zapachy.

 

Therapy Air Ion we wrześniu 2021 roku otrzymał Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy.

 

Atest PZH świadczy o wysokiej jakości produktu i jego parametrach, ktróre są zgodne z restrykcyjnymi normami w zakresie bezpieczeństwa, higieny i środowiska. Oba oczyszczacze mogą być stosowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej m.in. podmiotów wykonujących działalność leczniczą, szkolno-wychowawczą, gastronomiczną, w hotelach i placówkach kultury, w obiektach biurowych i usługowych, a także w gospodarstwach domowych.

 

Zanieczyszczenia powietrza, alergeny i dym papierosowy

 

Coraz gorsza jakość powietrza, metale ciężkie takie jak rtęć czy ołów, zanieczyszczenia biologiczne jak choćby pleśń i roztocza, piece, kominki, spaliny, dym tytoniowy - ilość czynników wpływających na nasze zdrowie jest bardzo długa. Ich następstwem jest złe samopoczucie, pogorszenie stanu zdrowia, alergie czy astma.

 

System oczyszczania powietrza Zepter Therapy Air Ion filtruje i oczyszcza powietrze w Twoim domu i biurze dbając o Twoje zdrowie każdego dnia.

 

Weź głęboki oddech!

 

Therapy Ait iOn to także świetny jonizator powietrza generujący około 1 236,000 jonów na centymetr sześcienny działając w trybie Turbo.

 

To ilość ponad dwukrotnie większa niż ilość jonów znajdująca się w najzdrowszych miejscach takich jak wodospady, góry czy wybrzeża. 

 

Jony ujemne poprawiają funkcjonowanie rzęsek w drogach oddechowych, chroniących nasze płuca.

 

Therapy Air Ion świetnie sprawdzi się nie tylko w Państwa domu, ale również w biurze.

 

Szczególnie rekomendowane jest używanie dobrych jakościowo jonizatorów powietrza w pomieszczeniach gdzie znajdują się komputery, telewizory i innego rodzaju sprzęt elektroniczny.

 

Pięć filtrów w trosce o Twoje zdrowie

 

1. FILTR ANTYSTATYCZNY -  eliminuje większe cząsteczki kurzu, pleśni, włosów, łupieżu, sierści zwierząt itd.

 

Co 2-3 tygodnie zalecamy wyczyszczenie filtra antystatycznego. Po uprzednim odłączeniu urządzenia od źródła zasilania należy zdjąć przednią pokrywę i wyjąć pierwszy filtr.

 

Można go spłykać pod wodą, osuszyć i ponownie zamotować.

2. FILTR ANTYBAKTERYJNY - usuwa pozostałe mniejsze cząsteczki kurzu, bakterie powyżej 1 mikrona, pyłki itd, chroniąc filtr HEPA zlokalizowany obok.

3. FILTR HEPA - eliminuje najmniejsze cząsteczki kurzu i dymu tytoniowego, antybakteryjny tiabendazol (organiczny antybakteryjny związek chemiczny) usuwa bakcyle, pleśń i zarazki w celu powstrzymywania ryzyka infekcji.

4 . FILTR ANTYALERGICZNY - jest kompozycją srebra, apatytu i antybakteryjnego czynnika, który jest bardzo skuteczny w walce z bakterią Legionella, szczególnie niebezpieczną dla naszych niemowląt. Filtr zawiera ekstrakt liści miłorzębu japońskiego, wykorzystywany w walce z astmą, chorobami płuc i problemami z krążeniem i eliminowaniu przyczyn alergii, wirusa grypy i bakterii.

5. FILTR Z WĘGLEM AKTYWNYM - eliminuje nieprzyjemne zapachy podczas gotowania, toksyczne gazy i inną wonie dzięki wysokiej absorpcji.

 

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

 

Poza bardzo skutecznym usuwaniem zanieczyszczeń z powietrza oczyszczacz Therapy Air Ion bardzo dobrze radzi sobie równiez z przykrymi zapachami oraz z lotnymi związkami organicznymi. Therapy Air Ion eliminuje z powietrza benzen, toluen, ksylen, styren, formaldehyd, amoniak, kwas octowy.

 

Aby dodatkowo wesprzeć eliminację nieprzyjemnych zapachów można dokupić dedykowany do Therapy Air Ion preparat Elim Odor, który wspoma eliminację przykrych zapachów. Nasz preparat doskonale sprawdzi się również w usuwaniu zapachów z tkanin, dywanów czy tapicerki samochodowej.

 

Pamiętaj o regularnej wymianie filtów

 

Kup pakiet filtrów wymiennych do Therapy Air Ion

 

Zadbaj o zdrowie

 

Oczyszczacz powietrza Therapy Air Ion Zepter:

 • zabija bakterie, pleśń i wirusy
 • neutralizuje przykre zapachy
 • łagodzi objawy alergii
 • zwalcza zanieczyszczenia powietrza

 

Krótki film oraz certyfikat skuteczności w walce między innymi z wirusami:

 

 

Najwyższa jakość potwierdzona przez laboratorium GUI-LAB w Niemczech!

 

Z przyjemnością informujemy, że fZepter Therapy Air Ion otrzymał certyfikat potwierdzający wysoką skuteczność separacji poziomów filtrów w stosunku do najmniejszych cząsteczek, takich jak kurz, pleśń, bakterie czy wirusy!

 

Jest to szczególnie potwierdzone w przypadku mikroorganizmów przenoszonych drogą kropelkową.

 

Test został przeprowadzony w kwietniu 2020 roku w Niemczech przez certyfikowane laboratorium GUI-LAB

 

Certyfikat GUI-LAB Zepter Therapy Air Ion

 

Zadzwoń i zapytaj o aktualne promocje na ten produkt: 692-288-005

 

Inne produkty które mogą Państwa zainteresować:

FILTRY DO THERAPY AIR ION

Zestaw filtrów do urządzenia Therapy Air ion

Kompletny zestaw filtrów wymiennych

SPRAY DO THERAPY AIR ION

Elim.Odor do Therapy Air Ion

Eliminuje nieprzyjemne zapachy

SYSTEM OCZYSZCZANIA WODY

Filtr do wody Edel Wasser

Filtr do oczyszczania wody

 • Zepter Edel Wasser

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU 

telefon 692-288-005

 

Salon sprzedaży | Serwis Zepter: ulica Dąbrowskiego 9/11