Jak rozpoznać oryginalne garnki Zepter

Na co zwracać uwagę podczas zakupu, znaki charakterystyczne naczyń Zepter, jak kupować bezpiecznie - poradnik kupującego


 

Do napisania tego artykułu skłoniły nas powtarzające się co jakiś czas telefony z pytaniami jak rozpoznać oryginalne naczynia kuchenne marki Zepter.

 

Postanowiliśmy więc szczegółowo opisać Państwu charakterystyczne cechy naszych naczyń, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.

 

Dla bezpieczeństwa zalecamy zakupy jedynie u oficjalnych przedstawicieli marki Zepter.

 

Uwaga na podróbki

 

Garnki, patelnie i pozostałe naczynia kuchenne firmy Zepter od wielu lat uchodzą na produkty najwyższej jakości.

 

Wysoka jakość wykonania i użyte podczas produkcji materiały to gwarancja nienagannego działania przez wiele lat.

 

Niestety od czasu do czasu pojawiają się na rynku produkty na pierwszy rzut oka podobne do naczyń Zeptera, jednak z wysoką jakością i wytrzymałością mają niewiele wspólnego.

 

Czasami super okazja może się okazać próbą oszustwa i stratą pieniędzy przez kupującego.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

 

Naczynia Zepter mają kilka charakterystycznych cech, które mogą Państwo sprawdzić samodzielnie.

 

Produkty Zepter na całym świecie posiadają tylko JEDEN DESIGN – nie ma wersji limitowanych,  specjalnych edycji, serii okolicznościowych etc.

 

Nie ma znaczenia, czy są to naczynia sprzedawana w Polsce, w Niemczech, czy gdziekolwiek na świecie – wszędzie wyglądają one tak samo.

 

Nie ma na rynku produktów z takiego samego materiału i z tych samych fabryk, jednak bez logo Zeptera.

 

Napis Zepter na naczyniach i opakowaniach zawsze pisany jest tak samo, tą samą czcionką: nie ma w nim skrótów, myślników, podkreślników, kropek etc.

 

Symbol Zepter na dnie garnka


 

Symbole wytłoczone na dnie naczyń

 

Prosimy zwrócić uwagę na charakterystyczne symbole oraz na informacje zamieszczone na dnie każdego naczynia.

 

Na zdjęciu widnieje aktualnie zamieszczany znak z dokładnymi oznaczeniami produktu, łącznie z informacjami o materiałach z których został wykonany.

 

Umieszczony na naczyniu symbol z logo i nazwą Zepter posiadają wyrazistą fakturę, łatwo wyczuwalną pod palcami.

 

* Symbole Zepter występują również na termokontrolerach zamieszczonych na pokrywach.

 


 

Stare symole Zepter

Naczynia z takim symbolem nie są już oferowane w sprzedaży

Aktualnie używane symbole Zepter


Aktualnie naczynia Zepter produkowane są z wyjątkowo wytrzymałego i odpornego na korozję i utlenianie metalu AISI 316L

 

Materiał wykorzystywany do produkcji garnków i patelni Zepter jest dużo droższy niż standardowa stal nierdzewna.

 

Jego wyjątkowość to nie tylko bardzo duża wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury czy zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ale również równomierne rozprowadzanie temperatury oraz jej utrzymywanie, dzięki czemu jedzenie ogrzewane jest równomiernie i się nie przypala.

 

Dzięki jednolitej strukturze oznaczającej się poprzez brak porowatości materiał nie pochłania zapachów.

 

Nasz metal jest materiałem neutralnym, który nie wywołuje reakcji alergicznych i nie wchodzi w reakcje z jedzeniem.

 

Podczas normalnego, zgodnego z przeznaczeniem użytkowania jest praktycznie niezniszczalny.

 

Warto wspomnieć, że z tego samego metalu co naczynia kuchenne Zepter wytwarzane są narzędzia chirurgiczne i elementy biżuterii.

 

Wszystkie naczynia działają na płycie indukcyjnej - więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule Zepter a indukcja na blogu.

 

pokrywa do garnka zepter


Kolejną sprawą na którą trzeba zwrócić uwagę jest pokrywa.

 

Prosimy pamiętać, że pokrywa NIE PRZYLEGA szczelnie do krawędzi garnka, ponieważ została zaprojektowana w taki sposób, aby podczas gotowania mógł utworzyć się pierścień z pary wodnej, który hermetycznie zamknie naczynie.

 

Pokrywa jest wyraźnie ciężka, a jej centralna część jest bardziej wypukła.

 

Na pokrywie znajduje się tłoczony symbol taki jak na zdjęciu.

 

Rozmiar naczyń

 

Garnki Zeper przystosowane są do gotowania w systemie piramidy, co oznacza, że na jednym źródle ciepła można ustawić kilka naczyń – więcej na ten temat znajda Państwo na naszym blogu.

 

Ta sama średnica pozwala także na łatwiejsze przechowywanie naczyń, warto więc sprawdzić jak naczynia na siebie nachodzą. Rozmiary naczyń Zepter: średnica 16 cm, 20 cm, 24 cm, 28 cm, 30 cm, naczynia Quadra: 19 cm, 23 cm

 

Grubość ścianek naczyń Zepter to około 1 mm – co zapewnia optymalną temperaturę gotowania – poniżej temperatury wrzenia.


 

Wielowarstwowe dno

 

Dno naczyń Zeprer wykonane jest z trzech warstw różnego metalu - indukcyjnego i akumulująco/przewodzącego.

 

Warstwy są kompresowane na etapie produkcji prasą o nacisku 2000 ton.

 

Śmiało można powiedzieć, że dno naczyń Masterpiece jest niezniszczalne.

 

Dno szybko kumuluje energię, a następnie równomiernie przenosi ją na żywność.

 

Potrawy gotują się w niższej temperaturze, co pozwala na oszczędność nawet do 70% energii.

 

Z naczyń Zepter można korzystać na każdym źródle ciepła, także na kuchenkach indukcyjnych.

 

Łączna grubość dna to około 10 mmUchwyty

 

Prosimy zwracać uwagę na uchwyty naczyń.

 

Uchwyty również posiadają tłoczone logo Zepter, poza tym zaprojektowane zostały w taki sposób, aby się nie nagrzewały i były maksymalnie bezpieczne dla użytkowników.

 

Sprawdzając uchwyty prosimy spojrzeć, czy pomiędzy warstwami znajduje się miejsce na swobodny przepływ powietrza.

 

* Aktualnie w sprzedaży dostępne są wyłącznie uchwyty w kolorze złotym.

 


 

Kolory uchwytów Zepter

 uchwyt patelni Zepter

uchwyt garnka Zepter

Zdjęcie po lewej stronie przedstawie uchwyt patelni, zdjęcie po prawej pokazuje uchwyt garnka. Na obu zdjęciach wyraźnie widać miejsce na przepływ powietrza pomiędzy warstwami uchwytów. Na obu zdjęciach widać również tłoczone logo Zepter.

 

Opakowania

 

Naczynia Zepter dla lepszego zabezpieczenia podczas transportu pakowane są pojedyncze kartony.

 

Nie stosuje się walizek czy innego rodzaju opakowań zbiorczych !!!!

 

Jeśli chodzi o zestawy naczyń to w sprzedaży jest 5 zestawów, które mogą Państwo zobaczyć poniżej, a klikając w link można dokładnie sprawdzić, co w danym zestawie się znajduje.

 

Zestawy naczyń kuchennych Zepter

 

Zestaw Junior – 14 elementów

Zestaw Standard – 18 elementów

Zestww Business – 20 elementów

Zestaw Uniwersal - 24 elementy

Zestaw Grande – 30 elementów

 

Nie ma w sprzedaży innych zestawów naczyń Zepter – tylko zestawy pokazane powyżej są oferowane przez przedstawicieli firmy.

 

Materiały z których wykonane są naczynia kuchenne Zepter

 

To najlepsza stal 304 i 316L obie znane ze swych właściwości antykorozyjnych i antyalergicznych. Są również neutralne w odniesieniu do smaku i zapachu.

 

Potrawy przygotowane w naczyniach Zepter smakują naturalnie – dokładnie tak jak powinny smakować.

 

Tańsze garnki często wykonane są z gorszej jakości materiałów z tendencją do utleniania czy pokrywania się rdzą.

 

Firma Zepter jest pewna jakości swoich produktów, dlatego elementy naczyń wykonane ze stali 316 L objęte są 30 letnią gwarancją.

 

Gotowanie bez wody i bez tłuszczu

 

Garnki Zepter zaprojektowano w taki sposób, że możliwe jest gotowanie bez dodatku wody i tłuszczu wykorzystując tylko i wyłącznie wodę i tłuszcz zawarty w produktach, zachowując naturalny zapach i smak. Taki sposób gotowania jest dużo zdrowszy. Dodatkowo gotując w niższych temperaturach oszczędzamy aż do 70% energii.

 

 

Cyfrowy termokontroler

 

Niektóre naczynia Zepter wyposażone są w cyfrowe kontrolery, dzięki którym mamy pełną kontrolę nad całym procesem gotowania. Sterowany za pośrednictwem fal radiowych termonoktroler po wcześniejszym zaprogramowaniu utrzymuje wskazaną temperaturę i pilnuje czasu gotowania wyłączając się automatycznie gdy jest to konieczne.

 

Specjalny buzzer łączy się radiowo z termokontolerem i zdalnie informuje użytkownika po osiągnięciu zadeklarowanych parametrów, lub w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń. Termokontroler jest kompatybilny ze wszystkimi metalowymi pokrywami Zeter. Współpracuje również z płytą indukcyjną marki Zepter.

 

Jak wygląda procedura sprzedaży

 

Standardowa procedura sprzedaży produktów Zepter wygląda następująco:

 

Klient podpisuje umowę na zakup określonych produktów z przedstawicielem firmy, dokonuje płatności przelewem na konto Zepter ( chyba, że wybrano system ratalny ) i po kilku dniach otrzymuje przesyłkę z magazynu centralnego firmy Zepter znajdującego się pod Warszawą wraz z wszelkimi dokumentami i gwarancją na zakupione produkty.

 

Istnieje również możliwość zakupu produktów Zepter przez internet, gdzie przygotowano kilka opcji płatności, w tym możliwość płatności przy odbiorze, tradycyjny przelew, czy korzystne raty w jednym z kilku banków do wyboru. Paczka z wybranymi produktami dotrze do Państwa za pośrednictwem firmy kurierskiej.

 

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zakupami online przygotowaliśmy szczegółowy poradnik ze zdjęciami, z którego dowiedzą się Państwo jak krok po kroku dokonać zakupu w sklepie internetowym: Zepter zakupy przez internet

 

Prosimy zachować szczególną ostrożność i uważać na super ofery - jeśli nie mają Państwo pewności, że dany produkt jest oryginalny nie warto ryzykować.

 

Przedstawiciele Zeptera nie sprzedają żadnych artykułów z bagażnika samochodu pod sklepem czy w innych przpadkowych miejscach, ani nie wyprzedają za bezcen użytych produktów po prezentacjach. Wszyscy przedstawiciele firmy bezwzględnie muszą stosować określone formy, reguły i zasady sprzedaży i nie ma od tego żadnych wyjątków.

 

Zakupy bez ryzyka

 

Aby oszczędzić sobie problemów z zakupami z niepewnego źródła warto skontaktować się z oficjalnym przedstawicielem firmy Zepter.

 

Służymy Państwu radą i pomocą w każdej sprawie – pomożemy dobrać produkty dostosowane do Państwa potrzeb, doradzimy w kwestiach technicznych, przygotujemy ofertę ratalną oraz pomożemy w przypadku pytań lub wątpliwości podczas zakupu on-line przez internet.

 

Wszystkie naczynia kuchenne mogą Panstwo bezpiecznie kupić online w sklepie internrtowym.

 

Bezpośrednie link to kategorii: Naczynia kuchenne Zepter

 

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Kontakt telefoniczny: 692-288-005