CZYSTE POWIETRZE DLA TWOJEGO ZDROWIA


Jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie? Jak zapewnić czyste powietrze swojej rodzinie? Poznaj wiodący na rynku system oczyszczania powietrza Zepter Therapy Air Ion, wyposażony w pięć niezależnych filtrów oraz bardzo wydajny jonizator powietrza.

 

czyste powietrze


Codziennie oddychamy powietrzem złej, a czasami nawet bardzo złej jakości.

 

Mimo podejmowania starań przez coraz szersze grono ludzi jakość powietrza w wielu miejscach w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia.

 

Nieustannie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, które rujnują nasze zdrowie. Powietrze zanieczyszczają nie tylko spaliny samochodowe czy dym unoszący się z kominów. To także różnego rodzaju środki chemiczne i produkty aerozolowe, dym papierosowy, a nawet klimatyzacja i centralne ogrzewanie.

 

Na jakość powietrza wpływają też zanieczyszczenia biologiczne takie jak choćby bakterie, wirusy, pleśń czy różnego rodzaju pyłki.

 

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są małe cząstki o średnicy nie przekraczającej 2,5 mikrometra, ponieważ z racji swoich rozmiarów mogą przenikać do pęcherzyków płucnych, a także do układu krążenia roznosząc groźne toksyny.

 

Nieustanny wpływ słabej jakości powietrza ma negatywny wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich. Poczynając od łzawienia oczu, uczucia zmęczenia i bólu głowy, aż po bardzo poważne problemy zdrowotne jak choćby choroby sercowo-naczyniowe, czy choroby dróg oddechowych, które pojawić się mogą nawet po wielu miesiącach czy latach.


 

Zanieczyszczenia powietrza:


W ostatnim czasie coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza. Co właściwie oznaczają skróty którymi posługują się osoby omawiające ten temat.

 

Pierwszym skrótem, który z pewnością Państwo słyszeli już wiele razy jest skrót PM ( Particulate Matter ) – Pył zawieszony.  Są to drobne cząsteczki unoszące się w powietrzu pochodzenia naturalnego np. sól morska, pył mineralny czy popioły wulkaniczne oraz produkty uboczne działalności człowieka.

 

PM w analizach jakości powietrza można podzielić na dwa rodzaje:

 

PM 2,5 – bardzo drobny pył unoszący się w powietrzu o średnicach cząstek mniejszych niż 2,5 mikrometra. Występujący między innymi w sadzy oraz w innych produktach powstałych podczas procesu spalania.

 

PM10 – pył o średnicach cząstek mniejszych niż 10 mikrometrów. Zaliczamy tutaj między innymi cząstki mineralne, czy substancje toksyczne dioksyny i benzopireny.

 

Nawet krótkotrwałe narażenie na wysokie stężenie pyłu zawieszonego może skutkować różnymi komplikacjami zdrowotnymi takimi jak zapalenie spojówek, katar sienny, zwiększona krzepliwość krwi czy zaburzenia rytmu serca.

trucizny w powietrzu

 

Poza pyłem zawieszonym wspomnieć należy o tlenkach azotu: NO, NO2, N2O, tlenkach węgla: CO, CO2 czy tlenkach siarki: SO2, SO3

 

Zanieczyszczenia te powstają w duże mierze przez ruch samochodowy oraz spalanie paliw kopalnych, a także przez zakłady przemysłowe, dym z kominów etc.


Przebywanie w tak zanieczyszczonym powietrzu skutkować może problemami układu oddechowego, wzrostem wrażliwości na alergeny oraz zmianami w układzie sercowo-naczyniowym.

 

Zanieczyszczenia z zewnątrz z łatwością przedostają się do naszych domów. Pamiętajmy, że mówimy o cząstkach niezmiernie małych, które bez problemu znajdują drogę do wnętrza budynku.

 

W pracy i w domu spędzamy wiele godzin w ciągu dna. Zadbajmy o jakość powietrza którym oddycha nasza rodzina i współpracownicy. Najlepszym sposobem będzie zakup wysokiej jakości systemu oczyszczania powietrza, który usunie wszystko to co zagraża naszemu zdrowiu.

 

płuca-filtr


Profesjonalne filtry i jonizatory powietrza

 

Na rynku dostępnych jest wiele filtrów, jonizatorów i oczyszczaczy powietrza.

 

Ich ceny są bardzo różne, dlatego też jakość filtracji i oczyszczania jest mocno zróżnicowana.

 

Firma Zepter znana jest z najwyższej jakości swoich produktów, dlatego też filtr powietrza Therapy Air Ion zaliczyć można do wiodących systemów oczyszczania powietrza na rynku.

 

Jako dowód uznania filtr powietrza Zepter wybrano najlepszym produktem do oczyszczania powietrza w Niemczech ( maj 2016 roku )

 

Filtr Zepter Therapy Air iOn oczyszcza powietrze z 99,9% zanieczyszczeń, w tym pyłu zawieszonego o średnicy 2,5 mikrometra.


Urządzenie posiada 5 stopniowy poziom filtracji:

 

  • filtr antystatyczny odpowiedzialny jest za usuwanie większych cząstek kurzu, pleśni, łupieżu i sierści.
  • Filtr antybakteryjny usuwa pozostałe cząstki kurzu , bakterie i pyłki
  • Filtr HEPA – pokryty organicznym materiałem antybakteryjnym oraz substancjami zapobiegającymi powstawanie pleśni. Filtr usuwa bakterie, zarodniki grzybów i zarazki . Świetnie radzi sobie również z dymem tytoniowym.
  • Filtr antyalergiczny – to specjalna mieszanka apatytu i srebra ze środkiem antybakteryjnym. Jest tu też wyciąg z liści miłorzębu japońskiego wykorzystywanego w leczeniu astmy i chorób płuc, a także problemów krążeniowych. Filtr ten służy do eliminacji różnego rodzaju alergenów i bakterii oraz wirusów grypy. Jest też pomocny w zwalczaniu legionelli.
  • Filtr z węglem aktywnym – odpowiada za eliminację przykrych zapachów – także z papierosów, oraz toksycznych gazów jak benzen, ksylen, styren czy formaldehyd.

 

Filtr powietrza Zepter Therapy Air Ion  skutecznie chroni przez zanieczyszczeniami i alergenami z zewnątrz, jak również oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń powstałych wewnątrz pomieszczeń np. z kominków, różnych związków chemicznych, gotowania, smażenia etc.

 


Jonizacja powietrza

 

Poza funkcjami typowo oczyszczającymi filtr Zepter jonizuje powietrze. Ilość jonów ujemnych generowanych przez nasze urządzenie sięga 220.000 jonów na centymetr sześcienny. Jest to ilość ponad dwukrotnie wyższa niż w najzdrowszych miejscach takich jak duże wodospady, góry czy wybrzeża.

 

Jonizacja powietrza ma na celu produkcję jonów ujemnych które neutralizują zanieczyszczone jony dodatnie. Jony dodatnie wytwarzane są między innymi przez urządzenia elektryczne takie jak telewizory, komputery, urządzenia grzewcze, pralki, suszarki, lodówki oraz inne sprzęty AGD i RTV

 

Ciągle rozrastające się miasta, postęp technologiczny i komputeryzacja niosą za sobą nowe wyzwania, a czyste powietrze z pewnością zalicza się do wyzwań kluczowych.

 

Jonizator niweluje jony dodatnie, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, skupienie i  koncentrację, a także na ogólny stan zdrowia.

 


jonizacja powietrza

W kwietniu 2020 roku nasze urządzenie otrzymało specjalny certyfikat wydany przez certyfikowane laboratorium GUI-LAB w Niemczech, potwierdzający wysoką skuteczność separacji poziomów filtrów w stosunku do najmniejszych cząsteczek, takich jak kurz, pleśń, bakterie czy wirusy!

 

Jest to szczególnie potwierdzone w przypadku mikroorganizmów przenoszonych drogą kropelkową.

 

Strona, gdzie zapoznają się Państwo ze szczegółowymi informacjami na temat systemu oczyszczania powietrza marki Zepter:

 

Filtr powietrza Zepter Therapy Air iOn   - kup on-line lub zadzwoń: 692-288-005

 

 

Wróć do strony głównej bloga