FILTR POWIETRZA ZEPTER

Poznaj nasze zaawansowane jonizatory i systemy oczyszczania powietrza


Jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie? Jak zapewnić czyste powietrze swojej rodzinie? Poznaj wiodący na rynku system oczyszczania powietrza Zepter Therapy Air Ion, wyposażony w pięć niezależnych filtrów oraz nowość roku 2021 filtr powietrza Therapy Air Smart z potężnym generatorem jonów ujemnych, a także przenośny generator jonów ujemnych Zepter MyIon, który zawsze możesz mieć przy sobie.

 

czyste powietrze


Codziennie oddychamy powietrzem złej, a czasami nawet bardzo złej jakości.

 

Mimo podejmowania starań przez coraz szersze grono ludzi jakość powietrza w wielu miejscach w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia.

 

Nieustannie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, które rujnują nasze zdrowie. Powietrze zanieczyszczają nie tylko spaliny samochodowe czy dym unoszący się z kominów. To także różnego rodzaju środki chemiczne i produkty aerozolowe, dym papierosowy, a nawet klimatyzacja i centralne ogrzewanie.

 

Na jakość powietrza wpływają też zanieczyszczenia biologiczne takie jak choćby bakterie, wirusy, pleśń czy różnego rodzaju pyłki.

 

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są małe cząstki o średnicy nie przekraczającej 2,5 mikrometra, ponieważ z racji swoich rozmiarów mogą przenikać do pęcherzyków płucnych, a także do układu krążenia roznosząc groźne toksyny.

 

Nieustanny wpływ słabej jakości powietrza ma negatywny wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich. Poczynając od łzawienia oczu, uczucia zmęczenia i bólu głowy, aż po bardzo poważne problemy zdrowotne jak choćby choroby sercowo-naczyniowe, czy choroby dróg oddechowych, które pojawić się mogą nawet po wielu miesiącach czy latach.


 

Zanieczyszczenia powietrza:


W ostatnim czasie coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza. Co właściwie oznaczają skróty którymi posługują się osoby omawiające ten temat.

 

Pierwszym skrótem, który z pewnością Państwo słyszeli już wiele razy jest skrót PM ( Particulate Matter ) – Pył zawieszony.  Są to drobne cząsteczki unoszące się w powietrzu pochodzenia naturalnego np. sól morska, pył mineralny czy popioły wulkaniczne oraz produkty uboczne działalności człowieka.

 

PM w analizach jakości powietrza można podzielić na dwa rodzaje:

 

PM 2,5 – bardzo drobny pył unoszący się w powietrzu o średnicach cząstek mniejszych niż 2,5 mikrometra. Występujący między innymi w sadzy oraz w innych produktach powstałych podczas procesu spalania.

 

PM10 – pył o średnicach cząstek mniejszych niż 10 mikrometrów. Zaliczamy tutaj między innymi cząstki mineralne, czy substancje toksyczne dioksyny i benzopireny.

 

Nawet krótkotrwałe narażenie na wysokie stężenie pyłu zawieszonego może skutkować różnymi komplikacjami zdrowotnymi takimi jak zapalenie spojówek, katar sienny, zwiększona krzepliwość krwi czy zaburzenia rytmu serca.

trucizny w powietrzu

 

Poza pyłem zawieszonym wspomnieć należy o tlenkach azotu: NO, NO2, N2O, tlenkach węgla: CO, CO2 czy tlenkach siarki: SO2, SO3

 

Zanieczyszczenia te powstają w duże mierze przez ruch samochodowy oraz spalanie paliw kopalnych, a także przez zakłady przemysłowe, dym z kominów etc.


Przebywanie w tak zanieczyszczonym powietrzu skutkować może problemami układu oddechowego, wzrostem wrażliwości na alergeny oraz zmianami w układzie sercowo-naczyniowym.

 

Zanieczyszczenia z zewnątrz z łatwością przedostają się do naszych domów. Pamiętajmy, że mówimy o cząstkach niezmiernie małych, które bez problemu znajdują drogę do wnętrza budynku.

 

W pracy i w domu spędzamy wiele godzin w ciągu dna. Zadbajmy o jakość powietrza którym oddycha nasza rodzina i współpracownicy. Najlepszym sposobem będzie zakup wysokiej jakości systemu oczyszczania powietrza, który usunie wszystko to co zagraża naszemu zdrowiu.

 

płuca-filtr


Profesjonalne filtry i jonizatory powietrza

 

Na rynku dostępnych jest wiele filtrów, jonizatorów i oczyszczaczy powietrza.

 

Ich ceny są bardzo różne, dlatego też jakość filtracji i oczyszczania jest mocno zróżnicowana.

 

Firma Zepter znana jest z najwyższej jakości swoich produktów, dlatego też również  nasze filtry powietrza zaliczyć można do wiodących systemów oczyszczania powietrza na rynku.

 

Jako dowód uznania filtr powietrza Zepter wybrano najlepszym produktem do oczyszczania powietrza w Niemczech ( maj 2016 roku )

 

Nasz filtr powietrza oczyszcza powietrze z 99,9% zanieczyszczeń, w tym pyłu zawieszonego o średnicy 2,5 mikrometra.


Therapy Air Ion z 5 stopniowym poziomem filtracji:

 

  • filtr antystatyczny odpowiedzialny jest za usuwanie większych cząstek kurzu, pleśni, łupieżu i sierści.
  • Filtr antybakteryjny usuwa pozostałe cząstki kurzu , bakterie i pyłki
  • Filtr HEPA – pokryty organicznym materiałem antybakteryjnym oraz substancjami zapobiegającymi powstawanie pleśni. Filtr usuwa bakterie, zarodniki grzybów i zarazki . Świetnie radzi sobie również z dymem tytoniowym.
  • Filtr antyalergiczny – to specjalna mieszanka apatytu i srebra ze środkiem antybakteryjnym. Jest tu też wyciąg z liści miłorzębu japońskiego wykorzystywanego w leczeniu astmy i chorób płuc, a także problemów krążeniowych. Filtr ten służy do eliminacji różnego rodzaju alergenów i bakterii oraz wirusów grypy. Jest też pomocny w zwalczaniu legionelli.
  • Filtr z węglem aktywnym – odpowiada za eliminację przykrych zapachów – także z papierosów, oraz toksycznych gazów jak benzen, ksylen, styren czy formaldehyd.

 

Therapy Air Ion  skutecznie chroni przez zanieczyszczeniami i alergenami z zewnątrz, jak również oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń powstałych wewnątrz pomieszczeń np. z kominków, różnych związków chemicznych, gotowania, smażenia etc.

 


Jonizacja powietrza

 

Poza funkcjami typowo oczyszczającymi nasz filtr jonizuje powietrze. Ilość jonów ujemnych generowanych przez nasze urządzenie sięga 1 236.000 jonów na centymetr sześcienny. Jest to ilość ponad dwukrotnie wyższa niż w najzdrowszych miejscach takich jak duże wodospady, góry czy wybrzeża.

 

Jonizacja powietrza ma na celu produkcję jonów ujemnych które neutralizują zanieczyszczone jony dodatnie. Jony dodatnie wytwarzane są między innymi przez urządzenia elektryczne takie jak telewizory, komputery, urządzenia grzewcze, pralki, suszarki, lodówki oraz inne sprzęty AGD i RTV

 

Ciągle rozrastające się miasta, postęp technologiczny i komputeryzacja niosą za sobą nowe wyzwania, a czyste powietrze z pewnością zalicza się do wyzwań kluczowych.

 

Jonizator niweluje jony dodatnie, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, skupienie i  koncentrację, a także na ogólny stan zdrowia.

 


jonizacja powietrza

W kwietniu 2020 roku nasze urządzenie otrzymało specjalny certyfikat wydany przez certyfikowane laboratorium GUI-LAB w Niemczech, potwierdzający wysoką skuteczność separacji poziomów filtrów w stosunku do najmniejszych cząsteczek, takich jak kurz, pleśń, bakterie czy wirusy!

 

Jest to szczególnie potwierdzone w przypadku mikroorganizmów przenoszonych drogą kropelkową.

 

Filtr Therapy Air Ion standardowo wyposażony jest w pokrywę przednią w kolorze białym. jeśli jednak wolą Państwo pokrywę w innym kolorze Zepter oferuje do wyboru aż 18 motywów kolorystycznych.

 

Strona, gdzie zapoznają się Państwo ze szczegółowymi informacjami na temat produktu:  Therapy Air iOn 

 


Therapy Air Smart

Nowość firmy Zepter - Therapy Air Smart bardzo wydajny system oczyszczania powietrza z potężnym generatorem jonów ujemnych oraz z lampą UV-C

 

Zepter Therapy Air Smart

 

Therapy Air Smart to najnowszy filtr do oczyszczania powietrza marki Zepter. Jego unikalna konstrukcja pozwala filtrować powietrze w 360 stopniach. Therapy Air Smart eliminuje do 99,9 % zanieczyszczeń z powietrza.

 

Therapy Air Smart wyposażony jest w trójwarstwowy filtr, który składa się z filtra wstępnego z nanocząstkami srebra, który eliminuje większe cząsteczki kurzu, pleśń, sierść zwierząt domowych, a także bakterie i wirusy. Kolejnym filtrem w który wyposażony jest Therapy Air Smart to filtra HEPA 13, który doskonale sobie radzi z zanieczyszczeniami o rozmiarach 0,3 um do których zaliczamy np. pyłki, drobne cząstki kurzu oraz dym, w tym również dym papierosowy. Trzeci filtr to filtr z węglem aktywnym z łupin orzecha kokosowego, który jest odpowiedzialny za usuwanie z powietrza przykrych zapachów oraz takich związków chemicznych jak choćby formaldehyd, amoniak czy benzen.

 

Wszystkie trzy filtry są ze sobą połączone tworząc zintegrowany system, a wymiana filtra w Therapy Air Smart zajmuje tylko kilka sekund.

 

Wydajny system filtracyjny to jednak nie wszystko. Therapy Air Smart wyposażono w potężny generator jonów ujemnych, który generuje około 5 milionów jonów na centymetr sześcienny!

 

Kolejnym krokiem do czystego powietrza jest zastosowane wewnątrz filtra światło UV neutralizujące patogeny, bakterie i wirusy o krótkiej długości fal, które jest bardzo skutecznym sterylizatorem. Światło UV działa na powietrze wewnątrz urządzenia i nie wydostaje poza urządzenie.

 

Therapy Air Smart to bardzo wydajny filtr, który oczyszcza powietrze z prędkością do 346 m3 na godzinę.

 

Strona, gdzie zapoznają się Państwo ze szczegółowymi informacjami na temat produktu:  Therapy Air Smart

 


 

Zepter Myion

Osobisty oczyszczacz powietrza i genertor jonów ujemnych

 

Kolejna nowość od firmy Zepter poprawiająca jakość powietrza to przenośny generator jonów ujemnych Zepter My-ion. To małe i poręczne, ważące jedynie 25 gram, ale bardzo wydajne urządzenie, które generuje aż 18 milionów jonów ujemnych na cm3 tworząc niewidzialną barierę, która jest pierwszą linią obrony przed zanieczyszczeniami powietrza takimi jak choćby pył, kurz, alergeny czy wirusy.

 

Wytworzone przez Myion jony ujemne to atomy tlenu z ujemnym ładunkiem elektrycznym, które zmieniają ładunek elektryczny cząstek unoszących się w powietrzu takich jak choćby pyłki, kurz czy roztocza przez co opadają one na dół zamiast przedostawać się do naszych dróg oddechowych.

 

Poniżej znajdują się dwa krótkie filmy szczegółowo opisujące zasady działania urządzenia MyIon.

 

 

 

Zepter MyIon to urządzenie bardzo proste w obsłudze. Ładowanie Myion odbywa się za pośrednictwem dołączonego do zestawu kabla USB. Niebieski wskaźnik LED na urządzeniu sygnalizuje, że Myion działa poprawnie. Kolor czerwony informuje nas o potrzebie naładowania akumulatora.

 

Myion należy nosić zawieszony na szyi. Nie należy zakrywać urządzenia aby nie zmniejszać jego wydajności.

 

Myion warto mieć przy sobie odwiedzając chętnie uczęszczane miejsca, gdzie spotkać można wielu ludzi tj. siłownie, kina, teatry, centra handlowe, transport publiczny etc.

 

Strona, gdzie zapoznają się Państwo ze szczegółowymi informacjami na temat produktu: Myion Zepter

 


 

Kup filtr powietrza Zepter przez internet

Proste zakupy on-line: szybkie płatności internetowe w tym BLIK, płatność przy odbiorze. Przesyłka kurierska lub do paczkomatu.

 

Poznaj nasze filtry powietrza

 

 
Therapy Air Ion

Możliwość powieszenia na ścianie

Certyfikat GUI-LAB, PZH

 

Therapy Air Ion

Zobacz szczegółowy opis

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 

 
Therapy Air Smart

Wbudowany jonizator i lampa UV

Certyfikat GUI-LAB, PZH

 

Oczyszczacz powietrza Therapy Air Smart

Zobacz szczegółowy opis

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 

 
Myion Zepter

Trzy modele do wyboru

Osobiste jonizatory

 

zepter Myion

Zobacz szczegółowy opis

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 

 

Wróć do strony głównej bloga

 

 

 

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU 

telefon 692-288-005

 

Salon sprzedaży | Serwis Zepter: ulica Dąbrowskiego 9/11